Her dediği çıkan kahinin Orta Doğu kehaneti tartışma konusu oldu: Halifelik geri gelecek!

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

7 Ekim Cumartesi günü, Hamas’ın İsrail’e yönelik başlattığı akınlar tüm dünya medyasının dikkatini çekti. Hamas, İsrail’e binlerce roket ateşledi ve Gazze hududundaki Yahudi yerleşim bölgelerine kara akınlar düzenleyerek birçok İsrailli rehin aldı.

Bu taarruzlar yalnızca İsrail’i değil, tüm dünyayı şok etti. İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, bu olayları “Artık    bir savaşın içindeyiz” diyerek kıymetlendirdi ve İsrail’in Hamas’a verdiği karşılığın çok sert olacağını açıkladı.

Tüm bunlar, Baba Vanga’nın “büyük Müslüman savaşı” öngörüsünü tekrar gündeme getiriyor. İsrail ile Hamas ortasındaki tansiyonun 2007’den bu yana devam etmesi, Baba Vanga’nın kehanetlerini daha da çarpıcı hale getiriyor.

“Balkanların Nostradamusu”

Ünlü “Balkanların Nostradamusu” olarak bilinen Baba Vanga, 11 Eylül akınları, 2004’te Hint Okyanusu’ndaki yıkıcı tsunami, Rusya ile Ukrayna ortasındaki savaş ve hatta Barack Obama’nın ABD başkanlığını bile öngördü.

Baba Vanga’nın birebir vakitte Çernobil nükleer faciası, Prenses Diana’nın mevti, 11 Eylül taarruzları ve Brexit üzere olayları evvelden iddia ettiği sav edilmişti.

“büyük Müslüman savaşı”

Şimdi de İsrail’deki olaylar, ünlü kâhinin Avrupa ile ilgili “büyük Müslüman savaşı” iddialarını akıllara getiriyor. Vanga’nın “büyük Müslüman savaşı” ile ilgili kehaneti, Avrupa’nın işgal edilerek 2043 yılında Müslüman halifeliğin kurulmasıyla sonuçlanıyor.

Ancak Vanga’nın iddialarının katılığı hala tartışmalı, hatta kimileri bu kehanetlerin Vanga tarafından değil, çeşitli yorumlarla ortaya çıktığını savunuyor.

Baba Vanga, 12 yaşında görme yetisini kaybetti, fakat öngörüleriyle ün kazandı. Onun öngörülerinin yüzde 85 oranında hakikat olduğu argüman ediliyor ve geleceği 5079 yılına kadar varsayım ettiğine inanılıyor.

Ayrıca Baba Vanga’nın 2024 kehanetleri de tekrar gündeme geldi. İşte bazıları…

  1. Kanser tedavisi: Baba Vanga, 2024 yılının kanser için mucizevi bir tedavi bulunacağı ve bu yıkıcı hastalıktan kurtuluş yılı olacağını iddia ediyor.
  2. Küresel ısınma felaketi: Baba Vanga, 2024 yılında global ısınmanın tesiriyle yıkıcı hava olayları ve doğal afetlerin yaşanacağını öngörüyor. Kasırgalar, yangınlar ve sellerin artacağını belirtiyor ve bu olaylarda büyük can kayıpları yaşanacağını vurguluyor. Ayrıyeten Pasifik Kıyıları bölgesinde büyük bir sarsıntının ziyana ve can kaybına yol açacağını öngörüyor.
  3. Küresel ekonomik kriz: Baba Vanga, 2024 yılında global ekonomiyi etkileyecek büyük bir ekonomik kriz öngörüyor. Bu krizin, artan borç düzeyleri, jeopolitik tansiyonlar ve ekonomik gücün Doğu’dan Batı’ya kayması üzere birçok faktör tarafından tetikleneceğini varsayım ediyor.
  4. Siber taarruzlar: Baba Vanga, 2024 yılında siber ataklarda kıymetli bir artış olacağını iddia ediyor. Bilgisayar korsanlarının daha sofistike hale geleceğini ve elektrik şebekeleri, su arıtma tesisleri üzere kritik altyapıları gaye alacaklarını uyarıyor. Bu çeşit atakların yaygın kesintilere ve ulusal güvenlik tehditine yol açabileceğini belirtiyor.

Baba Vanga Kimdir?

1911 yılında doğan Baba Vanga, 12 yaşında bir kum fırtınası sonucu görme yetisini kaybetti. Lakin bu kayıp, yeni bir yetenek kazanmasına neden oldu ve gelecekle ilgili sesler duymaya başladı.

Baba Vanga’nın kelamlarını yorumlayan uzmanlar, ünlü kâhinin birçok şeyi yıllar öncesinden bildiğini ve öngördüğünü belirtiyorlar. Vanga, 11 Ağustos 1996’da hayatını kaybetti, fakat kehanetleri hala dünya genelinde yankı uyandırmaya devam ediyor.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Her dediği çıkan kahinin Orta Doğu kehaneti tartışma konusu oldu: Halifelik geri gelecek!

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Giriş Yap

Birmalumat.com - Haber ve Teknoloji Dünyasının İncisi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin