1. Haberler
  2. Oyun
  3. Rocsktar Duyurdu: GTA 6 Tanıtım Fragmanı Aralık Ayında Geliyor!

Rocsktar Duyurdu: GTA 6 Tanıtım Fragmanı Aralık Ayında Geliyor!

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

 
Bloomberg’den Jason Schreier, Rockstar Games’in planlarına aşina olan kişilerle iletişime geçerek Grand Theft Auto VI’nın bu hafta resmi olarak duyurulacağını aktardı. Söz konusu kişiler, duyurunun ardından Aralık ayında Rockstar Games’in 25. yıl dönümünü kutlamak üzere Grand Theft Auto VI için bir fragman yayınlanacağını da söyledi. Bu durum Rockstar Games tarafından da resmi olarak artık doğrulandı.
 
GTA 6’nın yeni fragmanı geçtiğimiz ay bekleniyordu
 
 
 
Rockstar Games tarafından geliştirilen GTA 6 için geçtiğimiz ay büyük bir söylenti vardı. Bu kapsamda oyunun Ekim ayı sonlarında resmi olarak duyurulacağı belirtildi ve yeni fragmanın da yayınlanacağı aktarıldı. Ancak bu söylentilerin içi boş çıktı. Şimdi ise Rockstar Games’in kurucu ortağı ve başkanı Sam Houser bu durumu doğrulayan bir gönderi yayınladı.
 
Sızıntı ve güvenilir bilgilerle beraber karşımıza çıkan Jason Schreier geçtiğimiz saatlerde oyunun artık bu hafta gibi erken bir süreçte resmi olarak duyurulacağını bildirdi. Bunun yanı sıra tanıtım fragmanının ise Aralık ayında geleceğini söyledi. Bu isim oyuncu toplulukları tarafından güvenilir bir isim olarak karşımıza çıkıyor. Dolayısıyla bir kez daha doğru bir haberi ortaya çıkardı diyebiliriz.
 
 
Bir sonraki Grand Theft Auto oyununun Miami’nin kurgusal bir sürümünde geçeceği ve biri kadın diğeri erkek olmak üzere iki karaktere sahip olacağı söyleniyor. Rockstar Games’in ana şirketi Take-Two Interactive Software daha önce Grand Theft Auto VI’yı 31 Mart 2025’ten önce piyasaya sürmeyi planladığını bildirmişti. Şirketin son üç aylık kazançlarının 8 Kasım’da açıklaması bekleniyor.
 
GTA 6 için birçok söylenti vardı 
 
 
 
Diğer taraftan elbette proje hakkındaki diğer detaylara ve geçmiş söylentilere daha derinlemesine bakacak olursak nitekim yukarıda da bahsettiğim gibi geçtiğimiz ay içerisinde birçok söylentin ortada bulunduğunu söyleyebilir ve bu kapsamda çeşitli sınıflandırmalarla beraber de karşılaşabiliriz. Daha önce Avustralya derecelendirme kurulu tarafından derecelendirilen ve daha sonrasında ise Metacritic sayfasının da açıldığı GTA 6 için birçok söylenti ortada dolanıyordu ve Ekim ayı içerisinde gerçekten de bu oyunun resmi olarak duyulacağına inanılıyordu. Ancak geldiğimiz noktada herhangi bir tanıtımın yapılmadığını görebiliyor ve bu kapsamda oyunun fragmanının Aralık ayında geleceği doğruluyoruz.
Her çıktığı seri oyunuyla beraber döneme damgasını vurmaya hazırlanan ve ilgi çekici bir içerikle beraber bizlere sunulmayı hedefleyen bu yeni oyun için de beklentiler bir hayli yüksek. On yıllar boyunca serinin bir önceki oyunu yani GTA 5 hala oynanmaya devam ediyor ve onun yan oyunu olan çevrimiçi odaklı GTA online modu ise hala kazandırmaya ve şirkete katkı sağlamaya devam ediyor. Nitekim bu kapsamda elbette geliştirici ekip bu oyundan para kazandığından dolayı GTA 6’yı geciktiriyor ve hali hazırda satan bir modelin ortada bulunması sebebiyle bir yük altına girmek istemiyordu. Geldiğimiz noktada geçtiğimiz süreçte oyunun geliştirildiği doğrulandı ve fragmanını ise artık yakında bekliyoruz. Dolayısıyla yakın zamanda oyun hakkında yukarıda da bahsettiğim gibi yeni bir duyuru içeriği daha yolda.
 
Yeni mekaniklerin oyunda yer alması bekleniyor 
 
 
Diğer taraftan GTA 6’nın daha önce oyunlarda olmayan birçok mekaniği ve özelliği bünyesinde barındıracağı söyleniyor ve bu kapsamda bizlere geçmiş raporlardan elde edilen verilere göre burada su mekaniğinin oldukça önemli olacağı vurgulanıyor. Elbette bunun dışında yine yukarıda bahsettiğim gibi iki farklı karakterin burada yer alacağı ve bu karakterlerden birinin kadın diğerinin ise erkek olarak karşımıza çıkacağı belirtiliyor. Ek olarak su mekaniğinin oldukça gerçekçi bir şekilde karşımıza çıkması hedefleniyor ve bu su mekaniği ile beraber de su sporlarına olan kapsam daha da genişletilecek ve hatta burada yaptığımız hamlelerle beraber suyun dalgalarının değiştiğini görebilecek ve ayrıca sörf gibi değişik sporları ile beraber burada haşır neşir olabileceğiz.
Uzun süredir geliştirme aşamasında bulunan GTA 6 elbette yine sektöre yön verecek yapısıyla beraber bizlerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Bu kapsamda diğer oyuncular gibi biz de yeni bir duyurunun ve fragmanın yayınlanmasını bekliyoruz. Nitekim GTA 6 fragmanının, ikonik serinin 25. yıl dönümüne denk gelen Aralık ayı başlarında yayımlanacağı artık resmi olarak açıklandı ve oyuncular rahat bir nefes aldı.
 
Jason Schreier güvenilir sızıntı haberlerle ön plana çıkmaya devam ediyor
 
 
Geldiğimiz noktada sizin de bildiğiniz üzere birçok kaynakla beraber çeşitli bilgiler edindik ve birçok söylentinin de bizlere sunulduğunu işittik. Bunun akabinde ise dönem dönem sosyal medya üzerinden bu söylentiler viral halini aldı. Ancak şu an içerisinde bulunduğumuz durumla beraber fragmanı bekliyoruz ve sızıntı haberlerle beraber ön plana çıkan Jason Schreier oyunu bizlere yakında duyulacağı sinyallerini çoktan verdi. Nitekim yayınladığı raporda yukarıda da bahsettiğim gibi bu konuyla alakalı olan farklı farklı kişilerle tanıştığını ve onlardan çeşitli bilgiler alarak duyurunun oldukça yakın olduğunu ve fragmanın ise ilerleyen süreçte yayınlanacağını aktarmıştı. Dolayısıyla birçok kişi ve birçok oyuncu topluluğu bu kişiye güvendi ve bir konuda daha doğru bilgilerle beraber karşımıza çıktı diyebiliriz. Dolayısıyla daha önceki söylentilere ek olarak bu kişinin söylemleri daha fazla ön planda olabiliyor ve güven konusu ile beraber de bu kişi elbette referans olarak gösteriliyor.
GTA 6 projesinin dışında GTA 5’te olduğu gibi yeni bir online modunun olacağı belirtiliyor ve elbette biz de bu modeli oyuncular olarak bekliyoruz. GTA 6’nın online modu ile beraber çıta biraz daha yükseltilmek isteniyor ve hem yeni animasyonlar hem grafikler hem de yeni içeriklerin burada olacağını söyleyebiliyoruz. Nitekim gerçekçi bir açık dünya ile beraber karşımıza çıkmayı hedefleyen ve ilgi çekici ve daha önce görülmeyen mekaniklerle beraber kullanıcıların gözüne girmek isteyen Rockstar Games ekibi bu kapsamda oyunun tanıtım fragmanını şu an için hazırlıyor. Bu aşamada beklentiler bir hayli yüksek olduğu için de elbette tanıtım fragmanının ve oyunun yapısının gerçekten de üst düzey bir modeli muhakkak içermesi gerekiyor.
Çünkü geldiğimiz noktada beklentilerin ve çıtanın bir hayli yüksek olmasından dolayı ve gerçekten de oyun sektörünün bir hayli gelişmesinden dolayı “artık ne yapılabilir” gibi bir durum söz konusu olarak karşımıza çıkıyor ve oyuncular yeni nesil oyunlarla tanıştıktan dolayı da elbette burada daha farklı şeyler bekliyor diyebiliriz. Biz de aynı şekilde burada sektöre yön verecek olan hamleleri olmasının gerektiğini vurguluyor ve serinin önceki oyunlarına bakacak olursak da elbette bu durumun oldukça ön planda olduğundan bahsedebiliriz.
 
Kurgusal Miami’de geçecek 
 
 
Son olarak şunu da belirtmemiz gerekiyor ki yine daha önce çıkan raporlara ve bilgilere göre GTA 6 Miami’nin kurgusal bir versiyonunu bizlere sunmayı hedefliyor ve bu versiyonla beraber de elbette kendimizi daha önce seride yer alan bölgelere doğru adım atmayı bekliyor ve bu kapsamda aynı şekilde geniş bir harita ile beraber de karşılaşmayı umuyoruz.
Bu doğrultuda ben de sizlere sormak istiyorum. Peki sizin GTA 6 projesinden yani oyunundan beklentileriniz nelerdir? Diğer taraftan daha önceki oyunlarda yer alan modellerin gelişmiş versiyonunu mu istiyorsunuz yoksa daha farklı bir modelle ve daha önce hiç karşımıza çıkmayan mekaniklerin olmasını mı istiyorsunuz? Bunları yorumlar kısmında belirtebilir ve dilediğiniz gibi düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz. Aynı şekilde daha önceden çıkan söylentileri de bu kapsamda dile getirebilirsiniz.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Rocsktar Duyurdu: GTA 6 Tanıtım Fragmanı Aralık Ayında Geliyor!

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Giriş Yap

Birmalumat.com - Haber ve Teknoloji Dünyasının İncisi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin